Licí pryskyřice pro pružné formy

Úvod - Licí pryskyřice pro pružné formy

Pružné formy se vyrábí z materiálů na bázi silikonu nebo polyuretanu. Oba materiály mají své výhody a nevýhody. Silikony jsou nabízeny v širokém rozsahu tvrdostí, při odformování se nemusí separovat. Může u nich však snadno docházet k natržení a poškození formy. Polyuretany jsou odolné, nedochází u nich k změně objemu během skladování forem, ale jsou citlivé na vzdušnou vlhkost při vlastní aplikaci.

Pro výrobu pružných forem na umělý kámen dodáváme polyuretanové elastomery o různých tvrdostech. Jedná se o dvousložkové, tekuté licí pryskyřice. Po vytvrzení vznikne pružný, houževnatý materiál, odolný proto poškození a přetržení.

Gaform E45 (měkčí, častěji používaná) a Gaform E70 (tvrdší). Gaform E45 má tvrdost Shore A 45, a je nejpoužívanějším materiálem. Tvrdší Gaform E70 (Shore A 70) je má lepší tekutost a zatékavost, a umožňuje vytvářet formy s tenčími stěnami. V případě záporných úhlů se ale materiál hůře vytahuje z formy. Balení je 1, 10 a 20 kg.

I když jsou obě hmoty Gaform E45 i E70 celkem dobře tekuté, je vhodné při jejich použití také dávkovat GPUR odpěňovač. Tato látka se dávkuje v rozmezí 1 – 3 % na celkovou hmotnost směsi a výrazně pomáhá s odvodem bublin ze smíchaného materiálu. Výsledkem je hladší povrch a eliminace defektů v podobě bublin uvnitř formy. GPUR odpěňovač máme v balení 100 ml a 500 ml.

Polyuretanové elastomery, na rozdíl od silikonů mají dobrou adhezi k podkladu. Proto je nutné při kopírování předmětů používat separátor, aby nedošlo k přilepení k podkladu. K tomu účelu slouží Separátor V11. Tento roztok se nanáší štětcem, hadříkem nebo stříkáním a zabraňuje přilepení pryskyřic v místech, kde to není žádoucí. Separátor V11 máme v balení 0,5 kg, 1 l a 5 l.

Pokud je kopírovaný materiál (dřevo, sádra, beton apod.) příliš porézní, tak je doporučeno nejprve uzavřít póry pomocí penetrace. Epox Penetraci dodáváme v balení 0,5 kg nebo 1 kg nebo 10 kg.

Pro prodloužení životnosti formy, a usnadněn vyjmutí umělého kamene z formy, je doporučeno používat Separátor CH14. Tento materiál se používá k ošetřování vnitřku formy, a zabraňuje jejímu poškození nebo nabalování vytvrzované betonové směsi v určitých částech. Formu lze ošetřovat nástřiky, nebo v tomto separátoru máčet. Separátor CH14 je v balení 1, 10 a 20 kg.

výrobce     cena
2 725,00 Kč včetně DPH
9 485,00 Kč včetně DPH
2 725,00 Kč včetně DPH
7 845,00 Kč včetně DPH
Košík je prázdný.
Araldite 2022, kartuše 380 ml
1 285,00 Kč včetně DPH
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 2078 e-shop systém banan.cz